Kokios vartų spalvos laikomos standartinėmis?

Standartinės spalvos yra balta (RAL9016), ruda (RAL8014), sidabrinė (RAL 9006), t.p. medžio imitacijos- šviesaus ąžuolo bei raudonmedžio. Visos kitos spalvos (pagal RAL) dažomos aukštos kokybės poliuretaniniais dažais.

 

Ar vartai yra sandarūs?

Specialiai sukurti sekcinių vartų sandarikliai garantuoja vartų sandarumą. Visos tarpinės yra atsparios temperatūros pokyčiams, pritaikytos lauko sąlygoms. Išorinis skardos sluoksnis yra atskirtas nuo vidinio t.y. nėra šalčio tilto, tai garantuoja, kad segmentas esant žemai lauko temperatūrai neperšals.

 

Kaip paruošti vartų angą sekcinių vartų montavimui?

Sekciniai vartai montuojami garažo viduje, t.y. vartai glaudžiami prie vidinės sienos plokštumos. Tai reiškia, sąramos apačia ir vartų angos šonai per visą sienos storį bus lauke. Jų apdaila turėtų būti ta pati kaip ir fasadinės sienos (tai sumažina įspūdį, kad vartai yra nustumti gylyn į garažo vidų). Vartų angos sąrama (D) ir angokraščiai (B), žiūrint iš vidaus, turi būti vienoje plokštumoje.

vartu-matavimo-vaizdas

Pilka spalva parodyta plokštuma, į kurią montuojasi sekciniai vartai.

W- garažo vartų angos plotis;

H- garažo vartų angos aukštis;

B- angokraščių plotis;

D- sąramos aukštis.

 

Koks žemiausias sąramos aukštis, į kurį galima sumontuoti segmentinius vartus?

Mažiausias sąramos aukštis į kurį galima sumontuoti segmentinius vartus, yra 100mm, tačiau, esant tokiai sąramai, vartų negalima automatizuoti. Norint sumontuoti vartų pakėlimo automatiką, reikalingas minimalus 160mm sąramos aukštis.

 

Ką daryti, kai sąramos nėra?

Kai sąramos nėra, angos viršuje montuojamas tos pačios spalvos fiksuotas segmentas, kuris ir atstoja sąramą, bet sumažina pravažiavimo aukštį.

 

Koks angokraščių plotis ir sąraminis aukštis reikalingas sekcijiniams vartams?

Minimalus angokraščių (B) plotis priklauso nuo vartų pakėlimo tipo, bet paprastai jo nereikia didesnio kaip 150mm. Sekciniams vartams būtinas sąraminis aukštis (D). Atidarius pakeliamus vartus jie kreipiančiosiomis suvažiuoja į garažo palubę. Kad tam užtektų erdvės ir, kad atsidarę vartai nesumažintų naudingo garažo aukščio, nuo sąramos apačios iki garažo lubų turi būti ne mažiau kaip 400mm. To reikia vartams su standartiniu pakilimu. Dėl konstrukcinių ar architektūrinių sprendimų sąraminis aukštis gali būti ir mažesnis - 200-400mm. Į šį sąraminį aukštį dar tilps vartai su sužemintu pakilimu ir vartų pakėlimo automatika. Tiesa, vartai kainuos 4-5% brangiau.

 

Kaip prižiūrėti sekcinius vartus?

Sekciniai garažo vartai nereikalauja ypatingos priežiūros. Esant reikalui, vartų segmentai plaunami ir valomi taip pat, kaip ir automobilio kėbulas. Ratukų guoliukus ir lankstų ašeles rekomenduojama sutepti kartą per metus tirštu tepalu judančioms detalėms. Jei atidarant vartus kyla „papildomas“ triukšmas, ar vartus sunku pakelti – rekomenduojame pakviesti specialistus.

 

Ką daryti, jei vartus apgadino automobilis?

Tokiu atveju reiktų kviesti firmos specialistus, kurie įvertins techninę vartų būklę ir reikalingą remontą. Patiems ardyti vartus GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.

 

Ką daryti dingus elektrai arba sugedus garažo vartų automatikai, jeigu į garažo patalpą nėra kito įėjimo?

Jeigu į garažo patalpą nėra kito įėjimo, prie garažo vartų automatikos komplektuojamas pavaros atpalaidavimo mechanizmas, kuris leidžia atjungti pavarą iš lauko pusės ir vartus pakelti ar nuleisti ranka.